Корзина
+38-068-7-300-600
+380687300600
+380507300600
БЕТОНАТОР - региональный партнер BAUTECH Украина
Корзина

Бетон: види та використання у будівництві

Бетон: види та використання у будівництві

Мабуть, одним із найбільш популярних матеріалів, які лише можна зустріти на будівельному майданчику є бетон. Бетон є матеріальним втіленням міцності та надійності - неодмінних складових успішного процесу будування. Проте, задля досягнення такої надійності не лише за документацією, але й у щоденній експлуатації необхідно не помилитися у процесі підбору оптимального виду бетону.

Взагалі, критеріями, які формують класифікаційну систему бетону, можуть виступати такі фактори, як - морозостійкість, водонепроникність та міцність. Тільки після того, як Ви  правильно визначились із цими параметрами, можете не сумніватися - ваша конструкція буде стояти довго та надійно.

Отже, чим відрізняються різні види бетону?

У сфері будівництва, бетон загально прийнято розрізняти за класами та марками. Зважаючи на те, що саме вони вказують на якість бетонної суміші, ці вказівки стали найголовнішими параметрами, за якими необхідно здійснювати вибір майбутнього матеріалу. Існує три оптимальні варіанти вибору матеріалу:

  1. Дотримуватися вказівок, що наявні у документації;

  2. Послуговуватися досвідом будівельників;

  3. Самостійно розібратися в цьому питанні.

 

Марку бетону прийнято позначати літерою «М» та поряд з нею ставити цифру, яка буде вказувати на середню межу міцності у процесі стискання. Такий параметр вказується у одиницях кгс/кв.см. Для визначення цих цифр різні види бетону піддаються попередньому стисканню невеличких кубічних виробів у спеціальному пресі. До цього моменту елементи виливають та витримують за рекомендованих умов 28 діб.

Класи бетону прийнято позначати літерою «В» та цифрами, які вказують на рівень навантаження, який здатен витримувати даний клас матеріалу у 95% випадків. Так, клас В-15 відповідно до класифікації здатен впоратися з навантаженням в 15 МПа.

 

Застосування різних видів бетону

При здійсненні заказу бетонної  суміші, зазвичай користуються не видами бетону а вказаним класом та маркою. Саме завдяки цим параметрам можливо найбільш точно визначити який бетон для яких конкретно цілей підходить. У тому випадку, якщо Ви не можете бути впевненими у тому, яка саме суміш буде для Вас оптимальним рішенням, тоді вам слід виходити з того, що саме ви збираєтеся будувати.

  1. Марка 100-150 - використовується у процесі проведення підготовчих робіт, але до, безпосередньо, залиття монолітних плит; у процесі створення різноманітних фундаментів;

(Окремо, бетонна суміш М-100 використовується у автодорожньому будівництві, створенні бетонних подушок)

2.  Марка 150-200 -  оптимальна для залиття підлоги; створення стяжки, забетонованої доріжки;

    (М-200 підходить для створення фундаментів з плит та палі)

3. Марка 200-300 - ідеально підійде для встановлення сходових маршів;

4.  Марка 250-300 - використовується для встановлення монолітних фундаментів

(М-300 - для створення огорожі та стін, плит перекриття)

5.   М-350 -  використовується у будівництві басейнів (створення       чаши); дана марка має високу міцність, тому повсякчас використовується у будівництві з/б виробів та плит, на які буде здійснюватися підвищене навантаження (наприклад, на аеродромі)

6. Від М-400 і вище - майже не використовуються в приватному будівництві (мають низку умов експлуатації, які неможливо забезпечити у процесі приватного будівництва). Дану марку бетону можна зустріти у процесі створення мостів, тунелів метро, дамб та банківських сховищ, а також споруд та конструкцій, які мають спеціальні вимоги.

 

Досягнення найбільшої міцності бетону

Параметр міцності (відображається маркою бетона) завжди був єдиним критерієм  доцільності використання обраної бетонної суміші. У процесі залиття суміші, взаємодія води та цементу (Як приклад, вода може висохнути чи замерзнути (при зимовому бетонуванні) і тоді міцність конструкції буде значною мірою знижена). Досягнення оптимального рівня  вологості є вкрай важливим етапом в процесі затвердіння молодого бетону - саме цим визначається яким він буде найближчі два тижні після заливки.

Таким чином, можна виділити такі способи досягнення оптимального рівня вологості:

  • накрити щойно залиту суміш вологою мішковиною або плівкою

  • перші 5 днів бетонні конструкції бажано поливати струменем води

  • використовувати спеціальні протиморозні добавки

Предыдущие статьи